Dereń kousa MILKY WAY 40-60 cm

145,00 PLN

Jest w Polsce rzadkością i jest najpiękniejszym przedstawicielem tego gatunku .Oglądać go można głównie w ogrodach botanicznych . W naszych warunkach klimatycznych rośnie jako krzew o wysokości 2-3 m.Ozdobą rośliny są bardzo duże kwiaty, ale także duże lekko różowe liście , wyglądające jak płatki kwiatów. Okres kwitnienia przypada na czerwiec , lipiec wówczas krzew jest cały obsypany białymi kwiatami. Kwitnie niezwykle obficie. Cornus kousa jest piękny latem, gdy kwitną, a także jesienią wówczas dojrzewają czerwone owoce( przypominające maliny), liście przebarwiają się na kolor czerwony. Szczególnie lubiany za obfite kwitnienie i efektowne owoce jesienią. Kwitnie co roku, w czerwcu i w lipcu. Kwiaty duże, o średnicy 5 cm, z czteropłatkowymi przysadkami w kolorze mlecznobiałym. Krzew podczas kwitnienia cały pokryty jest bielą.
Owoce są bardzo duże, jadalne, lubiane także przez ptaki. Kształtem przypominają maliny. Liście owalne, ciemnozielone, ostro zakończone. Jesienią przybierają malownicze barwy pomarańczowo, czerwone aż do szkarłatnych. Zimą obserwować możemy atrakcyjną korę. Jest szara, cętkowana, ciekawie złuszczająca się. Jeden z piękniejszych dereni dorasta do 3m wysokości. Dereń to jedna z pierwszych kwitnących roślin wiosną. Jest jednym z piękniejszych i jednocześnie najdelikatniejszych krzewów ozdobnych.
To ciekawa i niecodzienna ozdobna roślina o pięknych dużych kwiatach, warto posadzić ją w swoim ogrodzie. Krzew o pięknym pokroju - wspaniale prezentuje się w ogrodzie posadzony jako soliter w wyeksponowanym miejscu. Z uwagi na niewielkie rozmiary doskonały do małych i średnich ogrodów. 

Nazwa botaniczna:

Cornus kousa 'Milky Way'

Kategoria:

Status:

dostępny

Wysokość:

40 cm - 60 cm

Stanowisko:

Półcień , Słoneczne

Wytrzymałość na mróz:

Duża

Forma:

Roślina w pojemniku

Przykładowe zdjęcie sadzonki:

Ulistnienie w zależności od pory roku , Zdjęcie wykonane na przełomie lipca/ sierpnia

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Sadzenie
Kwitnienie
Dojrzałość zbiorcza

INNE PRODUKTY Z KATEGORII: DERENIE