JABŁOŃ 5 w 1 Jedno drzewko PIĘĆ ODMIAN

99,00 PLN

Jabłoń 5 w1. Pięć odmian na jednym drzewku:

-Jabłoń Oliwka Żółta- dość odporne na parcha i mączniaka. W okres owocowania wchodzi bardzo wcześnie, ale posiada tendencję do przemiennego plonowania. Daje średniej wielkości lub małe owoce stożkowe, zielonożółte, z bardzo delikatnym, soczystym, aromatycznym i kwaskowatym bardzo smacznym miąższem. Owocuje juz w drugiej połowie lipca. 

-Jabłoń Oliwka Czerwona- Jest całkowicie wytrzymałe na mróz i dość odporna na choroby. Rodzi średnie owoce o grubej i mocnej skórce, prawie w całości czerwonokarminowe z białym soczstym kruchym słodkowinnym, aromatycznym i smacznym miąższem. Owoce dojrzewaja końcem lipca.

-Jabłoń Florina -Jest całkowicie odporne na parcha, średnio wrażliwe na mróz i mączniaka. Owocuje dość obficie, często przemiennie. Daje średniej wielkości wyrównane owoce, pokryte prawie w całości jaskrawoczerwonym rumieńcem, z soczystym kwaskowatym wysokiej jakości miąższem.

- Jabłoń Złota Reneta- Jest niezbyt wytrzymałe na mróz, odporne na parcha ale wrażliwe na raka. Wcześnie wchodzi w okres owocowania, plonując obficie, ale przemiennie. Daje średniej wielkości owoce,  kulistostożkowe lśniące zielonożółte pokryte czerwonopomarańczowym prążkowanym rumieńcem  z żółtawym ścisłym kruchym dość soczystym słodkowinnym korzennym miąższem. 

-Jabłoń Szampion-  Jest dość wrażliwe na mróz ale średnio podatne na choroby grzybowe. W okres owocowania wchodzi bardzo wcześnie, plonując dość regulanie i obficie. Rodzi duże kulostożkowe owoce pokryte karminowoczerwonym rozmytym marmurkowo-smużkowanym rumieńcem, o średnio soczystym słodkim delikatnie kwaskowatym i lekko aromatycznym miąższu. Drzewo wymaga silnego cięcia. W naszym kraju cieszy się dużym, niekwestionowanym zainteresowaniem. Owocuje w drugiej połowie września. 

 
 

Nazwa botaniczna:

Malus domestica

Kategoria:

Status:

dostępny

Wysokość:

1,4 m - 1,6 m

Stanowisko:

Słoneczne

Wytrzymałość na mróz:

Duża

Forma:

Roślina w pojemniku

Roślina :

Szczepiona

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Sadzenie
Kwitnienie
Dojrzałość zbiorcza