Co zrobić z czereśni; Najlepsze pomysły na przetwory z czereśni

co zrobić z czereśni

Dlaczego warto jeść czereśnie?

Czereśnie nie tylko wyróżniają się swoimi walorami smakowymi, ale i są bardzo zdrowe. Czereśnie zawierają duże ilości potasu. Pomaga on usuwać nadmiar soli z organizmu, korzystnie wpływa na serce i na pracę nerek. W czereśni znajdziemy również bogactwo witamin: witaminy z grupy B (przede wszystkim B5, zalecana osobom cierpiącym na artretyzm), A i C.

 

Odmiany czereśni odpowiednie do uprawy w warunkach przydomowych w Polsce

 

Czereśnia burlat

niewielkie karłowate dwuletnie drzewka, które z powodzeniem mogą być uprawiane na działkach i nawet w niewielkich, przydomowych ogródkach. Wcześnie owocują - ich owoce są dojrzałe już w pierwszym tygodniu czerwca. Są duże, mają intensywny, ciemnoczerwony kolor.

 

 

Czereśnia Buttnera czerwona 

jedna z najstarszych odmian czereśni. Swoją dużą popularność w Polsce zawdzięcza niewielkiej podatności na choroby. Jej owoce są duże, nieregularnych rozmiarów, żółte z delikatnym czerwonym rumieńcem.

 

 

Czereśnia Vanda 

Odmiana, która pochodzi z Kanady. Owocuje pod koniec czerwca, dając duże, ciemnoczerwone owoce. Drzewa czereśni Van osiągają średni wzrost.

 

 

Czereśnia Vega 

Również pochodzi z Kanady. Jej owoce są żółte, lekko zaczerwienione, uważane za bardzo smaczne. Jej drzewa szybko owocują, są odporne na choroby.

 

 

Co zrobić z czereśni?

Czereśnie same w sobie smakują wyśmienicie, ale znajdują również szerokie zastosowanie w kuchni. Jeżeli chcemy zatrzymać na dłużej smak lata i zajadać się wiśniami również zimą, doskonałym pomysłem będzie wykorzystanie tych owoców do różnego rodzaju konfitur, dżemów, kompotów i innego rodzaju przetworów. Czereśnie doskonale także smakują zanurzone w burbonie i posypane cukrem. Dobrym pomysłem będzie upieczenie ciasta z czereśniami. Czereśnie warto wykorzystać także jako dodatek do różnego rodzaju deserów i lodów.

Czereśnie doskonale smakują świeże, ale i suszone lub kandyzowane. Warto eksperymentować z przepisami.

 

Pragną Państwo dopiero posadzić drzewa czereśni? Zapraszamy do zakupów w naszym sklepie internetowym, gdzie znajdą Państwo szeroki wybór sadzonek czereśni. Warto pamiętać o tym, że jedynie zakup sadzonki z pewnego źródła daje pewność, że będzie ona zdrowa.

W naszym sklepie mogą Państwo również uzyskać informacje o pielęgnacji i odmianach. Sprawdź https://www.zgarden.pl