Aktualności

Bukszpan kula

Bukszpan zielony przez cały rok - uprawa i pielęgnacja

Bukszpan to powszechnie znana i lubiana roślina, którą bardzo często można spotkać w naszych ogrodach. Nie jest wymagająca, ma mocny system korzeniowy i dobrze radzi sobie ze skrajnymi warunkami pogodowymi. Dzięki tej roślinie można stworzyć w ogrodzie wi

Rośliny, które przetrwają zimę - mrozoodporne odmiany

Rośliny, które przetrwają zimę - mrozoodporne odmiany

Klimat w naszym kraju powoduje, że przy wybieraniu nowych roślina warto zainteresować się odmianami odpornymi na niskie temperatury. Okres zimowy już się zaczął, więc sadzenie nowych roślin nie jest wskazane, jednak to dobry czas aby znaleźć rośliny, któr

Grab pospolity 'Fastigata'

Grab pospolity 'Fastigiata' - idealny na żywopłot

Grab pospolity to europejski gatunek, który występuje naturalnie na terenie całego kraju. Drzewo to bez problemu znosi cięcie i formowanie, dzięki czemu doskonale nadaje się do tworzenia żywopłotów.

podlewanie

Czy zimą należy podlewać rośliny?

Zima to czas odpoczynku zarówno dla ogrodu jak i dla ogrodnika ? w tym okresie nie wykonuje się zbyt wielu prac w ogrodzie. Jedną z podstawowych czynności wykonywanych w ogrodzie jest podlewanie. Czy rośliny należy podlewać również zimą?

Listopad - przygotowanie ogrodu do zimy

Listopad - przygotowanie ogrodu do zimy

Listopad to czas ostatnich porządków w ogrodzie oraz dobry moment na zabezpieczenie roślin przed mrozem i śniegiem. Jak zadbać o swój ogród i przygotować go na nadchodzącą zimę?

jesień w ogrodzie

Jesień w ogrodzie - czas na jesienne porządki!

Jesień to jeden z najbardziej pracowitych okresów w ogrodzie. Do wykonania jest dużo prac, które są konieczne, jeśli chcemy, aby nasz ogród wiosną szybciej nabrał zielonych barw. O czym należy pamiętać?