Aktualności

Pnącza na płoty i altany - jakie pnącze wybrać?

Pnącza na płoty i altany - jakie pnącze wybrać?

Pnącza to bardzo praktyczne i wartościowe rośliny, które możemy wykorzystać w swoim ogrodzie np. do stworzenia zacienionego miejsca lub ukrycia nieelegancko wyglądających ścian lub ogrodzeń. Jakie pnącza wybrać?

Kopce kreta

Jak pozbyć się kreta? Sposoby na kreta w ogrodzie

Kret może być utrapieniem dla każdego ogrodnika. Walka z nim jest naprawdę ciężka i często tuż po tym jak wydaje się nam, że przepędziliśmy go z naszego ogrodu, na naszej działce pojawiają się kolejne kopce. Istnieją jednak skuteczne sposoby na pozbycie s

Zacieniony ogród

Rośliny do cienia - polecane odmiany

Zacieniony ogród zapewnia ochronę przed upałem w gorące dni. Jednak bardzo ważną kwestią w projektowaniu tego typu ogrodu jest dobór odpowiednich roślin. Jakie odmiany warto wykorzystać?

Ogród w stylu wiejskim - charakterystyczne cechy i rośliny

Ogród w stylu wiejskim - charakterystyczne cechy i rośliny

Ogrody w stylu wiejskim w ostatnim czasie zyskują coraz więcej zwolenników. Tego typu kompozycje charakteryzują się dużą ilością ziół, drzew owocowych, kolorowych kwiatów oraz obecnością warzywnika. Motywem przewodnim jest naturalność.

Wialkanoc

Roślinna symbolika Wielkanocy

Święta wielkanocne obchodzone są zawsze w pierwszą niedzielę po pierwszej wiosennej pełni księżyca. Ze względu na wiosenną porę mogą kojarzyć się z kwitnącymi, kolorowymi roślinami i przyrodą budzącą się do życia. Rośliny są nieodłączną częścią Wielkanocy

trawa

Jak zadbać o swój trawnik?

Nieodłącznym elementem każdego ogrodu jest trawnik. Jego odpowiedni wygląd to podstawa pięknego ogrodu. Aby drzewa i krzewy ozdobne prezentowały się ładnie na jego tle, należy odpowiednio o niego zadbać.

Wiosenne prace w ogrodzie

Wiosenne prace w ogrodzie

Nadszedł czas wiosennych porządków. Każdy ogród po okresie zimowym wymaga trochę pracy aby znów mógł cieszyć swoim wyglądem. Aby nasze rośliny szybko zregenerowały się po zimie należy odpowiednio o nie zadbać. O czym powinniśmy pamiętać?

Irga pozioma Horizontalis

Irga pozioma - sadzenie, uprawa, pielęgnacja

Irga pozioma to roślina z rodziny różowatych i jeden z piękniejszych liściastych krzewów ozdobnych. Jej różne odmiany znajdują swoje zastosowanie w obsadzaniu skarp, przy ścianach budynków, a także na rabatach. Co warto o niej wiedzieć?