Aktualności

Permakultura, czyli ogród w zgodzie z naturą

Permakultura, czyli ogród w zgodzie z naturą

Permakultura to ostatnio dość często przewijające się słowo w ogrodnictwie. Co to jest? Nie jest to wcale nowe pojęcie, ponieważ powstało już prawie 100 lat temu. Najprościej mówiąc, to korzystanie z natury i inspirowanie się nią.

Jak wykorzystać gałęzie w ogrodzie?

Jak wykorzystać gałęzie w ogrodzie?

Porządkowanie ogrodu często oznacza dużą ilość odpadów, które trzeba gdzieś zutylizować lub wykorzystać do innych celów. Częstą pozostałością jest stos gałęzi. Jak wykorzystać je w ogrodzie? Oto kilka sposobów.

wypoczynek w ogrodzie

Wakacje w ogrodzie - jak odpocząć nie wyjeżdżając?

Wakacje to czas gdy najczęściej wyjeżdżamy na wczasy w kraju lub za granicę. Często jednak nie mamy możliwości dłuższego wyjazdu, dlatego wakacje spędzamy we własnym domu z ogrodem. Jak w prosty sposób zaaranżować ogród na letni wypoczynek?

Błędy początkujących ogrodników - jak ich unikać?

Błędy początkujących ogrodników - jak ich unikać?

Praca w ogrodzie to nie jest proste zajęcie. Uprawa własnych roślin wymaga ciągłego przeprowadzania wielu zabiegów. Przy dużej liczbie roślin można się pogubić, zwłaszcza, gdy jest się początkującym ogrodnikiem. Jakich błędów unikać na początku przygody z

piaskownica

Jak samodzielnie wykonać piaskownicę w ogrodzie?

W ogrodzie zwykle znajduje się jakieś miejsce do wypoczynku. Warto jednak pomyśleć też o miejscu dla najmłodszych. Świetnym rozwiązaniem dla dzieci będzie stworzenie piaskownicy. Bez problemu można to zrobić samodzielnie

Najpiękniejsze krzewy kwitnące w maju

Najpiękniejsze krzewy kwitnące w maju

Maj to najpiękniejszy wiosenny miesiąc. To czas, gdy ogród zapełnia się wielobarwnymi kwiatami, kwitną pnącza, krzewy byliny i drzewa ozdobne. Przedstawiamy listę kilku krzewów, które w tym czasie najlepiej ozdobią Wasze ogrody.