Aktualności

śliwa wiktoria

śliwa 'Królowa Wiktoria' - stara i sprawdzona odmiana

Śliwa ?Królowa Wiktoria? to znana od wielu lat angielska odmiana. Jest powszechnie znana w Europie oraz Stanach Zjednoczonych. Najczęściej uprawia się ją w przydomowych sadach, a owoce wykorzystuje do domowych przetworów.

jagoda kamczacka

Jagoda kamczacka - smaczna, zdrowa i łatwa w uprawie

Jagoda kamczacka to krzew uprawiany coraz chętniej w naszym kraju. Jest to długowieczna roślina, którą można uprawiać nawet przez 30 lat. Jej owoce są bardzo zdrowe i smaczne, a sama roślina jest też ciekawą ozdobą ogrodu.

Forsycja pośrednia

Zwiastuny wiosny - wcześnie kwitnące rośliny

Tegoroczna zima to jedna z najłagodniejszych w ostatnich latach. Mimo, że dopiero końcówka lutego już można dostrzec pierwsze oznaki wiosny. Wśród wczesnych roślin znajdziemy byliny, krzewy, a także rośliny cebulowe. Jakie rośliny kwitną najwcześniej?

kwiaty

Kwiaty na walentynki - cięte czy w donicy?

Walentynki to wyjątkowy dzień w roku, w którym szczególnie myśli się o ukochanych osobach. Z tej okazji często kupujemy drobne upominki. Jednym z najczęściej wybieranych prezentów przez panów są kwiaty.

sukulenty 1

Uprawa sukulentów w domu - zasady pielęgnacji

Sukulenty to rośliny, które dzięki swojej budowie przystosowane są do życia z niewielką ilością wody. Dlatego są bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, których często nie ma w domu, nie mają czasu lub po prostu zapominają o podlewaniu roślin doniczkowych.

Bukszpan kula

Bukszpan zielony przez cały rok - uprawa i pielęgnacja

Bukszpan to powszechnie znana i lubiana roślina, którą bardzo często można spotkać w naszych ogrodach. Nie jest wymagająca, ma mocny system korzeniowy i dobrze radzi sobie ze skrajnymi warunkami pogodowymi. Dzięki tej roślinie można stworzyć w ogrodzie wi

Rośliny, które przetrwają zimę - mrozoodporne odmiany

Rośliny, które przetrwają zimę - mrozoodporne odmiany

Klimat w naszym kraju powoduje, że przy wybieraniu nowych roślina warto zainteresować się odmianami odpornymi na niskie temperatury. Okres zimowy już się zaczął, więc sadzenie nowych roślin nie jest wskazane, jednak to dobry czas aby znaleźć rośliny, któr

Grab pospolity 'Fastigata'

Grab pospolity 'Fastigiata' - idealny na żywopłot

Grab pospolity to europejski gatunek, który występuje naturalnie na terenie całego kraju. Drzewo to bez problemu znosi cięcie i formowanie, dzięki czemu doskonale nadaje się do tworzenia żywopłotów.

podlewanie

Czy zimą należy podlewać rośliny?

Zima to czas odpoczynku zarówno dla ogrodu jak i dla ogrodnika ? w tym okresie nie wykonuje się zbyt wielu prac w ogrodzie. Jedną z podstawowych czynności wykonywanych w ogrodzie jest podlewanie. Czy rośliny należy podlewać również zimą?