Aktualności

Wiosenne prace w ogrodzie

Wiosenne prace w ogrodzie

Nadszedł czas wiosennych porządków. Każdy ogród po okresie zimowym wymaga trochę pracy aby znów mógł cieszyć swoim wyglądem. Aby nasze rośliny szybko zregenerowały się po zimie należy odpowiednio o nie zadbać. O czym powinniśmy pamiętać?

Irga pozioma Horizontalis

Irga pozioma - sadzenie, uprawa, pielęgnacja

Irga pozioma to roślina z rodziny różowatych i jeden z piękniejszych liściastych krzewów ozdobnych. Jej różne odmiany znajdują swoje zastosowanie w obsadzaniu skarp, przy ścianach budynków, a także na rabatach. Co warto o niej wiedzieć?

Sadzenie roślin w doniczy

Jak wybrać donicę odpowiednią dla rośliny?

Doskonałą ozdobną każdego ogrodu, balkonu lub tarasu są krzewy lub drzewa ozdobne w donicach. Wybór roślin ozdobnych jest ogromny, podobnie jak samych donic. Na jakie elementy zwrócić uwagę wybierając odpowiednią donicę do swoich roślin?

Jakie właściwości gleby mają wpływ na jej żyzność?

Jakie właściwości gleby mają wpływ na jej żyzność?

Żyzność gleby to jedna z ważniejszych kwestii dla każdego ogrodnika. To jej zdolność do zaspokajanie potrzeb roślin oraz dostarczania składników odżywczych do ich systemu korzeniowego. Jakie właściwości gleby mają wpływ na jej żyzność?

Jak zadbać o rośliny doniczkowe zimą?

Jak zadbać o rośliny doniczkowe zimą?

Zima to najtrudniejszy czas dla roślin pokojowych ze względu na mniejszą ilość światła oraz niekorzystny mikroklimat panujący w tym czasie w pomieszczeniach. Co zrobić aby pomóc roślinom w tym okresie?

Grudzień w ogrodzie - zadbaj o swoje rośliny!

Grudzień w ogrodzie - zadbaj o swoje rośliny!

Grudzień dla ogrodnika to jeden ze spokojniejszych i mniej pracowitych miesięcy. Warto jednak od czasu do czasu kontrolować nasze rośliny, aby mieć pewność, że przetrwają trudne, zimowe warunki.