Aktualności

Listopad - przygotowanie ogrodu do zimy

Listopad - przygotowanie ogrodu do zimy

Listopad to czas ostatnich porządków w ogrodzie oraz dobry moment na zabezpieczenie roślin przed mrozem i śniegiem. Jak zadbać o swój ogród i przygotować go na nadchodzącą zimę?

jesień w ogrodzie

Jesień w ogrodzie - czas na jesienne porządki!

Jesień to jeden z najbardziej pracowitych okresów w ogrodzie. Do wykonania jest dużo prac, które są konieczne, jeśli chcemy, aby nasz ogród wiosną szybciej nabrał zielonych barw. O czym należy pamiętać?

Owoce

Sezonowe owoce - co warto jeść w najbliższych tygodniach?

Wiele owoców można znaleźć w sklepie przez cały rok. Jednak te, które nie są uprawiane w naturalnych warunkach lub zostały sprowadzone z innych krajów nie są tak smaczne jak te z rodzimej ziemi. Które owoce warto jeść na przełomie sierpnia i września?

Pnącza na płoty i altany - jakie pnącze wybrać?

Pnącza na płoty i altany - jakie pnącze wybrać?

Pnącza to bardzo praktyczne i wartościowe rośliny, które możemy wykorzystać w swoim ogrodzie np. do stworzenia zacienionego miejsca lub ukrycia nieelegancko wyglądających ścian lub ogrodzeń. Jakie pnącza wybrać?

Kopce kreta

Jak pozbyć się kreta? Sposoby na kreta w ogrodzie

Kret może być utrapieniem dla każdego ogrodnika. Walka z nim jest naprawdę ciężka i często tuż po tym jak wydaje się nam, że przepędziliśmy go z naszego ogrodu, na naszej działce pojawiają się kolejne kopce. Istnieją jednak skuteczne sposoby na pozbycie s