Aktualności

kwiaty

Kwiaty na walentynki - cięte czy w donicy?

Walentynki to wyjątkowy dzień w roku, w którym szczególnie myśli się o ukochanych osobach. Z tej okazji często kupujemy drobne upominki. Jednym z najczęściej wybieranych prezentów przez panów są kwiaty.

sukulenty 1

Uprawa sukulentów w domu - zasady pielęgnacji

Sukulenty to rośliny, które dzięki swojej budowie przystosowane są do życia z niewielką ilością wody. Dlatego są bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, których często nie ma w domu, nie mają czasu lub po prostu zapominają o podlewaniu roślin doniczkowych.

Grab pospolity 'Fastigata'

Grab pospolity 'Fastigiata' - idealny na żywopłot

Grab pospolity to europejski gatunek, który występuje naturalnie na terenie całego kraju. Drzewo to bez problemu znosi cięcie i formowanie, dzięki czemu doskonale nadaje się do tworzenia żywopłotów.

podlewanie

Czy zimą należy podlewać rośliny?

Zima to czas odpoczynku zarówno dla ogrodu jak i dla ogrodnika ? w tym okresie nie wykonuje się zbyt wielu prac w ogrodzie. Jedną z podstawowych czynności wykonywanych w ogrodzie jest podlewanie. Czy rośliny należy podlewać również zimą?

Listopad - przygotowanie ogrodu do zimy

Listopad - przygotowanie ogrodu do zimy

Listopad to czas ostatnich porządków w ogrodzie oraz dobry moment na zabezpieczenie roślin przed mrozem i śniegiem. Jak zadbać o swój ogród i przygotować go na nadchodzącą zimę?