Aktualności

Grab pospolity 'Fastigata'

Grab pospolity 'Fastigiata' - idealny na żywopłot

Grab pospolity to europejski gatunek, który występuje naturalnie na terenie całego kraju. Drzewo to bez problemu znosi cięcie i formowanie, dzięki czemu doskonale nadaje się do tworzenia żywopłotów.

podlewanie

Czy zimą należy podlewać rośliny?

Zima to czas odpoczynku zarówno dla ogrodu jak i dla ogrodnika ? w tym okresie nie wykonuje się zbyt wielu prac w ogrodzie. Jedną z podstawowych czynności wykonywanych w ogrodzie jest podlewanie. Czy rośliny należy podlewać również zimą?

Listopad - przygotowanie ogrodu do zimy

Listopad - przygotowanie ogrodu do zimy

Listopad to czas ostatnich porządków w ogrodzie oraz dobry moment na zabezpieczenie roślin przed mrozem i śniegiem. Jak zadbać o swój ogród i przygotować go na nadchodzącą zimę?

jesień w ogrodzie

Jesień w ogrodzie - czas na jesienne porządki!

Jesień to jeden z najbardziej pracowitych okresów w ogrodzie. Do wykonania jest dużo prac, które są konieczne, jeśli chcemy, aby nasz ogród wiosną szybciej nabrał zielonych barw. O czym należy pamiętać?

Owoce

Sezonowe owoce - co warto jeść w najbliższych tygodniach?

Wiele owoców można znaleźć w sklepie przez cały rok. Jednak te, które nie są uprawiane w naturalnych warunkach lub zostały sprowadzone z innych krajów nie są tak smaczne jak te z rodzimej ziemi. Które owoce warto jeść na przełomie sierpnia i września?