Aktualności

Błędy początkujących ogrodników - jak ich unikać?

Błędy początkujących ogrodników - jak ich unikać?

Praca w ogrodzie to nie jest proste zajęcie. Uprawa własnych roślin wymaga ciągłego przeprowadzania wielu zabiegów. Przy dużej liczbie roślin można się pogubić, zwłaszcza, gdy jest się początkującym ogrodnikiem. Jakich błędów unikać na początku przygody z

piaskownica

Jak samodzielnie wykonać piaskownicę w ogrodzie?

W ogrodzie zwykle znajduje się jakieś miejsce do wypoczynku. Warto jednak pomyśleć też o miejscu dla najmłodszych. Świetnym rozwiązaniem dla dzieci będzie stworzenie piaskownicy. Bez problemu można to zrobić samodzielnie

Najpiękniejsze krzewy kwitnące w maju

Najpiękniejsze krzewy kwitnące w maju

Maj to najpiękniejszy wiosenny miesiąc. To czas, gdy ogród zapełnia się wielobarwnymi kwiatami, kwitną pnącza, krzewy byliny i drzewa ozdobne. Przedstawiamy listę kilku krzewów, które w tym czasie najlepiej ozdobią Wasze ogrody.

śliwa wiktoria

śliwa 'Królowa Wiktoria' - stara i sprawdzona odmiana

Śliwa ?Królowa Wiktoria? to znana od wielu lat angielska odmiana. Jest powszechnie znana w Europie oraz Stanach Zjednoczonych. Najczęściej uprawia się ją w przydomowych sadach, a owoce wykorzystuje do domowych przetworów.

jagoda kamczacka

Jagoda kamczacka - smaczna, zdrowa i łatwa w uprawie

Jagoda kamczacka to krzew uprawiany coraz chętniej w naszym kraju. Jest to długowieczna roślina, którą można uprawiać nawet przez 30 lat. Jej owoce są bardzo zdrowe i smaczne, a sama roślina jest też ciekawą ozdobą ogrodu.

Forsycja pośrednia

Zwiastuny wiosny - wcześnie kwitnące rośliny

Tegoroczna zima to jedna z najłagodniejszych w ostatnich latach. Mimo, że dopiero końcówka lutego już można dostrzec pierwsze oznaki wiosny. Wśród wczesnych roślin znajdziemy byliny, krzewy, a także rośliny cebulowe. Jakie rośliny kwitną najwcześniej?