Aktualności

piaskownica

Jak samodzielnie wykonać piaskownicę w ogrodzie?

W ogrodzie zwykle znajduje się jakieś miejsce do wypoczynku. Warto jednak pomyśleć też o miejscu dla najmłodszych. Świetnym rozwiązaniem dla dzieci będzie stworzenie piaskownicy. Bez problemu można to zrobić samodzielnie

Najpiękniejsze krzewy kwitnące w maju

Najpiękniejsze krzewy kwitnące w maju

Maj to najpiękniejszy wiosenny miesiąc. To czas, gdy ogród zapełnia się wielobarwnymi kwiatami, kwitną pnącza, krzewy byliny i drzewa ozdobne. Przedstawiamy listę kilku krzewów, które w tym czasie najlepiej ozdobią Wasze ogrody.

śliwa wiktoria

śliwa 'Królowa Wiktoria' - stara i sprawdzona odmiana

Śliwa ?Królowa Wiktoria? to znana od wielu lat angielska odmiana. Jest powszechnie znana w Europie oraz Stanach Zjednoczonych. Najczęściej uprawia się ją w przydomowych sadach, a owoce wykorzystuje do domowych przetworów.

jagoda kamczacka

Jagoda kamczacka - smaczna, zdrowa i łatwa w uprawie

Jagoda kamczacka to krzew uprawiany coraz chętniej w naszym kraju. Jest to długowieczna roślina, którą można uprawiać nawet przez 30 lat. Jej owoce są bardzo zdrowe i smaczne, a sama roślina jest też ciekawą ozdobą ogrodu.

Forsycja pośrednia

Zwiastuny wiosny - wcześnie kwitnące rośliny

Tegoroczna zima to jedna z najłagodniejszych w ostatnich latach. Mimo, że dopiero końcówka lutego już można dostrzec pierwsze oznaki wiosny. Wśród wczesnych roślin znajdziemy byliny, krzewy, a także rośliny cebulowe. Jakie rośliny kwitną najwcześniej?

kwiaty

Kwiaty na walentynki - cięte czy w donicy?

Walentynki to wyjątkowy dzień w roku, w którym szczególnie myśli się o ukochanych osobach. Z tej okazji często kupujemy drobne upominki. Jednym z najczęściej wybieranych prezentów przez panów są kwiaty.

sukulenty 1

Uprawa sukulentów w domu - zasady pielęgnacji

Sukulenty to rośliny, które dzięki swojej budowie przystosowane są do życia z niewielką ilością wody. Dlatego są bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, których często nie ma w domu, nie mają czasu lub po prostu zapominają o podlewaniu roślin doniczkowych.