Kwiaty na walentynki - cięte czy w donicy?

kwiaty

Walentynki to wyjątkowy dzień w roku, w którym szczególnie myśli się o ukochanych osobach. Z tej okazji często kupujemy drobne upominki. Jednym z najczęściej wybieranych prezentów przez panów są kwiaty. Trudno się dziwić – są piękne i potrafią wyrazić wiele uczuć. Jednak przy wyborze odpowiednich kwiatów nie powiliśmy kierować się tylko ich wyglądem. Rodzaj kwiatu i jego kolor mówią o tym jakie uczucia chcemy wyrazić.

Rośliny cięte czy doniczkowe?

Powszechnie uważa się, że kwiaty cięte są prezentem bardziej eleganckim. To prawda, jednak podarowanie ukochanej osobie pięknego kwiatu w donicy również jest dobrym pomysłem. Savoir-vivre pozwala obdarowywać najbliższe osoby również tego typu prezentami. Bez wątpienia jest to prezent bardziej praktyczny, ponieważ pozwala cieszyć się pięknem przez długi czas, podobnie jak krzewy ozdobne, a nie tylko przez kilka dni jak w przypadku kwiatów ciętych.

Kwiaty cięte

Bez wątpienia najpopularniejszym kwiatem walentynkowym jest czerwona róża. Ma mocny zapach i intensywny kolor; symbolizuje silną i dojrzałą miłość. Podobne znaczenie mają wszystkie kwiaty w tym kolorze. Z kolei czerwone tulipany sugerują, że uczucie jest autentyczne i prawdziwe. Bardzo pięknym i wyrafinowanym kwiatem jest orchidea, która symbolizuje ukrytą i zmysłową miłość. Przez wielu ten kwiat jest uznawany za najpiękniejszy na świecie.

Kwiaty w donicy

Jeśli zdecydujemy się na kwiat w donicy świetnym wyborem będzie storczyk. Możemy wybierać spośród różnych kolorów i wielkości kwiatu. Symbolizuje doskonałość i zmysłowość, czyli idealnie pasuje na tę okazję. Innym ciekawym wyborem może być jaśmin o białych kwiatach, który jest uznawany za afrodyzjak i symbolizuje namiętność i zmysłowość.

orchidea
róża
storczyk