Krzewy ozdobne do ogrodu - jak je dobrać?

Krzewy ozdobne do ogrodu - jak je dobrać?

Możliwości, jakie niosą ze sobą krzewy ozdobne Ogród przed naszym domem to wizytówka naszej posiadłości. Pierwszą rzeczą, która rzuca się w oczy nie zawsze jest budynek naszego domu, a kompozycja roślin w ogrodzie.
Krzewy, dzięki swojej różnorodności dają nam naprawdę bardzo duże pole do popisu przy projektowaniu i tworzeniu naszego przydomowego ogrodu. Jak dobrać krzewy ozdobne - kategorie i propozycje Krzewy ozdobne możemy podzielić na kilka kategorii. Są to krzewy płożące, pnące się czy te w formie piennej. 


Jeżeli nie planujemy robić ogrodzenia, możemy zdecydować się ze spokojem na iglaki. Nie mają wysokich wymagań glebowych, a odpowiednio przycinane dają bardzo ładny efekt wizualny, zatrzymując przy okazji pyły z ulicy. Idealnie nadają się do tego thuje, które z powodzeniem stworzą estetyczną otoczkę dla naszej działki. Aby ograniczyć przestrzeń trawnika, który jest dosyć uciążliwy w koszeniu warto pomyśleć o krzewach płożących. Ograniczy to zdecydowanie ilość czasu, który trzeba poświęcić na pracę w ogrodzie, ponieważ krzewy płożące przycinamy dwa do trzech razy do roku.
 

W tej roli idealnie sprawdzą się np. irgi, które z powodzeniem możemy również posadzić na niezagospodarownym murku bądź boku tarasu. W ogrodzie nie może także zabraknąć krzewów, których liście ulegają przebarwieniu. Dzięki nim kompozycja naszego ogrodu stanie się dużo bardziej kolorowa i dynamiczna. Takiemu zadanie kapitalnie sprostają berberys, miliny czy różaneczniki. Za ich sprawą ogród nie będzie monotonny i apatyczny w wyglądzie. Przykłady krzewów ozdobnych Thuja

Krzew iglasty o zwartej budowie. Z łatwością możemy ustalić jego wysokość poprzez jego przycięcie na samym szczycie w odpowiednim dla nas momencie wzrostu. Bardzo dobrze komponuje się z innymi roślinami w ogrodzie. Milin amerykański 'Flava' Roślina pnąca, o oryginalnych kwiatach. Preferuje satanowiska nasłonecznione. Sadzony często na podporach lub w okolicy ścian czy murków. Kwitnie wspaniale w okresie sierpnia i września. Irga pozioma Horizontalis Roślina płożąca, której liście zmieniają kolor na okres jesieni. W okresie maja i czerwca wypuszcza drobne, biało i czerwone kwiaty. Następnie pojawiają się czerwone, drobne owoce w kolorze czerwieni, które dodają roślinie uroku.