Najpiękniejsze krzewy kwitnące w maju

Najpiękniejsze krzewy kwitnące w maju

Maj to najpiękniejszy wiosenny miesiąc. To czas, gdy ogród zapełnia się wielobarwnymi kwiatami, kwitną pnącza, krzewy byliny i drzewa ozdobne. Przedstawiamy listę kilku krzewów, które w tym czasie najlepiej ozdobią Wasze ogrody.

Wisteria / glicynia kwiecista

To krzew o niezwykle efektownych kwiatach, które mogą osiągnąć nawet 80cm długości. Kwiaty w kolorze jasnofioletowym zebrane są w długie kwiatostany w kształcie gron. Zaczyna kwitnąć już w maju i powtarza swoje kwitnienie aż do września. Warto zwrócić uwagę na odmianę ‘Multijuga’, która w Japonii uprawiana jest już od ponad 400 lat.

Bez czarny ‘Aurea’

Dobrze znany, atrakcyjny krzew ozdobny o złocistym zabarwieniu liści. Przybiera formę dużego krzewy lub niewielkiego drzewka ozdobnego. Młode liście mają intensywnie żółty kolor, a starsze są żółto-zielone. Niewielkie, kredowo-białe kwiaty zebrane są w talerzowate baldachimy o średnicy do 20 cm. Kwitnie od maja aż do lipca.

Kalina koralowa ‘Roseum’

Białe, duże kule kwiatów to charakterystyczna cecha kalina koralowej. Każdy z kwiatów skłąda się z 5 płatków i ma dzwonkowaty kształt. Odmiana ta nie zawiązuje owoców, cały krzew osiąga zwykle do 4m wysokości. Liście są w kolorze jasnozielonym, a jesienią przebarwiają się na kolor szkarłatno-purpurowy.

Migdałek trójklapowy

Wisienką na torcie jest migdałek trójklapowy. Krzew ozdobny pochodząc z Chin zachwyca swoimi różowymi, pełnymi kwiatami, które pojawiają się wzdłuż zeszłorocznych pędów. Mają ok. 3 cm średnicy i w momencie kwitnienia pokrywają całą powierzchnię rośliny.

Najpiękniejsze krzewy kwitnące w maju
Najpiękniejsze krzewy kwitnące w maju
Najpiękniejsze krzewy kwitnące w maju