Rośliny na taras. Jakie rośliny wybrać aby nasz taras był piękny i komfortowy.

Rośliny na taras. Jakie rośliny wybrać aby nasz taras był piękny i komfortowy.

Taras w domu to miejsce w którym spotyka się domowa wygoda i piękno ogrodu. Wygodne i komfortowe meble zagwarantują odpoczynek na najwyższym poziomie, a odpowiednio dobrane rośliny nadadzą mu unikalnego wyglądu. W upalne dni rośliny na tarasie stworzą przyjemny mikroklimat i sprawią radość wszystkim miłośnikom zieleni.

Jakie rośliny warto umieścić na tarasie by spełniały swoje funkcje?

Najbardziej popularne są sezonowe dekoracje w donicach. Kolorowe kwiaty sprawiają, że taras zyskuje atrakcyjny wygląd. Dzięki roślinom jednorocznym przestrzeń tarasu może zmieniać się każdego roku i nigdy się nie znudzi.

Drzewa i krzewy do donic na taras.

Komponując roślinne aranżacje w donicach, nie musimy ograniczać się tylko do kwiatów, z powodzeniem w donicach mogą znaleźć się drzewka i krzewy. Dobór odpowiednich gatunków, w dopasowanych pojemnikach, gwarantuje ciekawy efekt.

Jakie drzewa i krzewy można sadzić w donicach?

Rośliny które chcemy posadzić w donicach przede wszystkim muszą mieć ograniczoną wielkość, musi być ona dopasowana do przestrzeni, jaką mamy dyspozycji. Drzewka i krzewy doniczkowe powinien charakteryzować również powolny wzrost. Szybko rosnące gatunki będą wymagały częstego przesadzania i powiększania donicy, co może generować koszty i być kłopotliwe.

Drzewa i krzewy, posadzone w donicach, najczęściej zimują na zewnątrz, dlatego konieczne jest, aby wybrać gatunki zupełnie mrozoodporne. Szczególnie narażona na przemrożenie jest bryła korzeniowa, która posadzona w donicy, może nie przetrwać tak dobrze, jak w gruncie. Należy więc wybierać gatunki odporne na spadek temperatur.

Gdy zależy nam na pięknych liściach możemy zdecydować się na klony palmowe, ich wyjątkowy kolor i kształt liści ożywi każdą aranżacje.  Warto zwrócić uwagę również na krzewy liściaste o kolorowych liściach jak tawuły na przykład Tawuła japońska GOLDMOUND, a także zimozielone bukszpany.

Do wyboru mamy również pięknie kwitnące Azalie, warto wybierać odmiany mrozoodporne i wolno rosnące. Jako dekoracja sprawdzą się również drzewka i krzewy owocowe. Mogą to być miniaturowe jabłonie, grusze, do dyspozycji są również rajskie jabłonie.

Z roślin iglastych sprawdza się wiele gatunków miniaturowych i szczepionych na pniu - liczne żywotniki, świerki - takie, jak świerk biały Conica; jałowce, np. - łuskowy BLUE STAR o wyjątkowym kolorze.

Do bogactwa zielonych roślin możemy jeszcze dodać kolorowe trawy ozdobne które mogą tworzyć tło lub kolorowe akcenty w całej aranżacji. Na nasze tarasy możemy zaprosić również rośliny, które poza pięknym wyglądem pomogą nam uciążliwymi gośćmi. Niezastąpiona tutaj będzie lawenda dzięki której wypoczynku nie będą przerywały nam uciążliwe meszki i komary. Taką samą funkcję spełni również komarzyca z pięknie zwisającymi ramionami i kolorowym ubarwieniem.

Bogactwo kształtów i kolorów roślin które możemy posadzić na tarasach sprawia, że każdy z nas może stworzyć miejsce idealne dla siebie. W wybranym stylu i z roślinami które najbardziej mu odpowiadają.

Rośliny na taras. Jakie rośliny wybrać aby nasz taras był piękny i komfortowy.
Rośliny na taras. Jakie rośliny wybrać aby nasz taras był piękny i komfortowy.