Wakacje w ogrodzie - jak odpocząć nie wyjeżdżając?

wypoczynek w ogrodzie

Wakacje to czas gdy najczęściej wyjeżdżamy na wczasy w kraju lub za granicę. Często jednak nie mamy możliwości dłuższego wyjazdu, dlatego wakacje spędzamy we własnym domu z ogrodem. Jak w prosty sposób zaaranżować ogród na letni wypoczynek?

Basen ogrodowy

Najczęściej wyjeżdżamy nad morze. Jednak gdy nie jest to możliwe warto zainwestować w basen ogrodowy. Będzie to niebywałą atrakcja dla dzieci, która pozwoli miło spędzić czas na zabawach, a także ochłodzić się w gorące i słoneczne dni.

Piaskownica

Niewielka piaskownica może dać namiastkę plaży, a akcesoria, takie jak wiaderka, czy łopatki zapewnią długie godziny zabawy dla naszych dzieci. Piaskownice można w prosty sposób wykonać samemu (o czym pisaliśmy jakiś czas temu).

Miejsce zabaw

W większych ogrodach warto wytyczyć trochę przestrzeni na stworzenie placu zabaw. Niewielki domek do zabawy, huśtawka i zjeżdżalnia zapewnią rozrywkę dla naszych dzieci, a nam chwilę wytchnienia. W czasie odpoczynku można też pograć w piłkę, w dużym ogrodzie pobawić się w chowanego, albo skorzystać z innych zabawa na świeżym powietrzu.

Odpoczynek w gronie znajomych

W trakcie wakacyjnego wypoczynku w domu warto poświęcić więcej czasu rodzinie i znajomym. Można zorganizować grilla lub wieczorne przyjęcie. Przyda się do tego duży stół ogrodowy z zestawem krzeseł. Można też dodać duży parasol, który zapewni cień. Jeśli mamy taką możliwość, stół można umieścić pod drzewami, dzięki czemu cień zapewnią drzewa ozdobne i krzewy. Goście z pewnością docenią też obecność leżaków i hamaka.

 

 

rodzinne spotkanie
piaskownica