Wielkanocne dekoracje - ozdoby na stół wielkanocny

Wielkanocne dekoracje - ozdoby na stół wielkanocny

Tegoroczne Święta Wielkanocne z pewnością będą nieco inne niż te w ubiegłych latach. Mimo obecnej sytuacji, aby poczuć atmosferę Świąt, na stole nie może zabraknąć roślinnych dekoracji. W ogrodach zakwitają już pierwsze kwiaty, zielenią się liście, warto więc przenieść tę wiosenną atmosferę do naszych mieszkań.

Dekoracja stołu wielkanocnego

Najlepszą podstawą będą wiosenne kwiaty, takie jak tulipany, narcyzy lub hiacynty. Jako ich uzupełnienie mogą posłużyć gałązki, pióra, bazie, wiklina, siano lub zielony mech. Do dekoracji można wykorzystać przezroczysty wazon: umieścić w nim białe tulipany oraz pióra lub wstążki.

Co na wielkanocny stół?

Do stworzenie pięknego bukietu z kwiatów ciętych najlepiej wykorzystać żonkile. Do ozdobienia wielkanocnego stołu doskonale nadaje się również rzeżucha. Rzeżucha wyhodowana na małym spodku i otoczona niewielkimi pisankami będzie wyglądała bardzo atrakcyjnie.

Bazie

Bazie to nieodłączny element wielkanocnych ozdób. Miękkie kotki są symbolem życia, które odradza się nawet w niesprzyjających okolicznościach. Bazie można umieścić w wodzie, aby mogły się w pełni rozwinąć lub bez niej, aby pozostały w takiej samej formie jak przy zrywaniu.

Bukszpan i inne zimozielone

Do dekoracji wielkanocnych sprawdzą się wszelkiego rodzaju rośliny zimozielone, takie jak bukszpan, czy barwinek. Symbolizują one nieśmiertelność i trwałość życia, więc ich symbolika jest jak najbardziej zgodna z tematyką przeżywanych świąt.

Wielkanocne dekoracje - ozdoby na stół wielkanocny
Wielkanocne dekoracje - ozdoby na stół wielkanocny