Własny ogród - wybawienie w czasie pandemii

Własny ogród - wybawienie w czasie pandemii

W czasie pandemii własny ogród może się okazać wybawieniem dla wielu z nas. Pomimo ograniczonej możliwości wyjścia z domu, czy wyjazdy do rodziny nie musimy rezygnować z wypoczynku i pracy we własnym ogrodzie. Jest wiele możliwości, aby wypocząć, a także pożytecznie wykorzystać ten czas.

Ruch to zdrowie

Zamknięcie siłowni, basenów, itp. sprawia, że możliwości ruchu i ćwiczeń są ograniczone. Tutaj doskonałym rozwiązaniem będzie ruch we własnym ogrodzie. W ogrodzie w prosty sposób można zamontować np. drabinki, czy drążki do ćwiczeń. Ostatnie słoneczne dni sprzyjają tego typu aktywnościom.

Odpoczynek na łonie natury

Meble ogrodowe mogą być zarówno dekoracją jak i praktycznym miejscem do wypoczynku. Można też postawić na huśtawkę ogrodową, a także leżak, które sprawią, że wypoczynek będzie jeszcze przyjemniejszy.

Jesienne porządki

Jesień to najlepszy moment na uporządkowanie naszego ogrodu. Ograniczenia w poruszaniu się sprzyjają pozostaniu w ogrodzie, więc prawdopodobnie będziecie mieli na to więcej czasu. Suche liście i pozostałości powinny zostać usunięte przed zimą, aby trawnik był w lepszej kondycji na wiosnę.

Zmiany w ogrodzie

Chciałbyś w swoim ogrodzie posadzić nowe drzewa lub krzewy ozdobne? Brakuje Ci własnych owoców i chciałbyś powiększyć swój owocowy sad? Właśnie teraz jest na to idealny moment! Jesienne dni sprzyjają ukorzenianiu się nowych roślin, dzięki czemu na wiosnę rozkwitną i pokażą pełnię swojego piękna. Warto poświęcić ten czas na pożądane zmiany, a efekty będą widoczne już niedługo.

 

Własny ogród - wybawienie w czasie pandemii