Azalia wielkokwiatowa CECILE

29,00 PLN

 Liście soczysto-zielone, jesienią przebarwiają się na pomarańczowo/czerwono/żółto, a na zimę opadają. Kwiaty duże, różowe w pąku, po otwarciu łososiowe/jasnoróżowe, z wyraźnym żółtym cętkowaniem na górnym płatku, zebrane w kuliste kwiatostany na szczytach pędów. Kwitnie niezawodnie i obficie w maju i czerwcu.

Azalie wielkokwiatowe - w przeciwieństwie do zimozielonych rododendronów - dobrze rosną na słońcu. Najlepiej czują się w półcieniu. Ważne, by podłoże było stale umiarkowanie wilgotne. Nie wolno doprowadzać do przesuszenia bryły korzeniowej. Preferują kwaśne i przepuszczalne gleby – dobrze sprawdzi się mieszanka kwaśnego torfu lub ziemi kompostowanej, piasku oraz kory. Gubią liście na zimę, dlatego nie wysychają ani nie przemarzają zimą. Są całkowicie mrozoodporne w naszym klimacie i nie wymagają żadnego zabezpieczania na zimę.

Intrygująca uroda kwiatów zachęca do nasadzeń pojedynczych w donicach na balkony i tarasy lub po kilka - kilkanaście tworząc barwne kobierce na otwartej przestrzeni ogrodu czy parku, w towarzystwie karłowych azalii japońskich i różaneczników.

Nazwa botaniczna:

Rhododendron ' Cecile'

Kategoria:

Status:

niedostępny

Wysokość:

40 cm - 60 cm

Stanowisko:

Słoneczne

Wytrzymałość na mróz:

Duża

Forma:

Roślina w pojemniku

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Sadzenie
Kwitnienie