Albicja jedwabista SUMMER CHOCOLATE

91,00 PLN

Albicja pochodzi z Azji. Ze względu na ozdobne liście i kwiaty jest często sadzona w wielu miejscach na świecie. Jest drzewem szybko rosnącym. Jej liście podobne są do paproci. Owocami są płaskie brązowe strąki  zawierające kilka nasion. Roślina składa je na noc oraz w czasie deszczu a także gdy jej zimno- dlatego mówi się o niej - śpiące drzewko. Niezwykle ozdobne są również, przypominające pompony, kwiaty. Swym zapachem przyciągają pszczoły, motyle oraz kolibry. To jedna z piękniejszych roślin jakie możemy uprawiać w naszych ogrodach. Wyróżnia się przepięknymi purpurowo-czekoladowymi liśćmi. To prawdziwy rarytas - niespotykana w naszych ogrodach. Na początku wegetacji odmiana ta  jest zielona. Do pełnego wybarwienia się potrzebuje jedynie dużej ilości słońca. Kwiaty są wonne. Kwitnie przez całe lato.

Roślina ma wiele właściwości leczniczych. Kora jest używana do leczenia stłuczeń i jako środek przeciw robakom. Nasiona są wykorzystywane jako pokarm dla zwierząt hodowlanych i dzikich. Drewno wykorzystuje się zwłaszcza w krajach azjatyckich do produkcji mebli. 

Roślina są łatwe w uprawie, preferują ciepłe stanowiska i dobrze rosną w dużych pojemnikach,  ich główne wymagania to ciepłe i wilgotne lato oraz osłonięte miejsca, podłoże przepuszczalne, cięcie korygujące, które najlepiej wykonywać wiosną. 

Roślina wymaga zabezpieczenia na zimę bo  może przemarzać. 

Nazwa botaniczna:

Albizia julibrissin 'Summer Chocolate'

Kategoria:

Status:

dostępny

Wysokość:

20 cm - 30 cm

Stanowisko:

Słoneczne

Wytrzymałość na mróz:

Średnia

Forma:

Roślina w pojemniku

Przykładowe zdjęcie sadzonki:

Zdjęcie wykonane na przełomie lipca/ sierpnia

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Sadzenie
Kwitnienie

INNE PRODUKTY Z KATEGORII: POZOSTAŁE