DUO 2 w 1 Wiśnia LUCYNA i Czereśnia BURLAT

27,00 PLN

Wiśnia i Czereśnia 2 w 1  są to dwie odmiany na jednym drzewie. Bardzo praktyczne rozwiazanie do małych i ciasnych ogrodków ale również bardzo ciekawa i nietypowa propozycja ze względów wizualnych (dwa kolory owoców na jednym drzewie)

Wiśnia Lucyna- Drzewo rośnie silnie, tworząc kulistą, rozgałęzioną koronę z licznymi owoconośnymi krótkopędami. Jest wytrzymałe na mróz i odporne na choroby powodujące wcześniejszą defoliację ( w okresie lata). W okres owocowania wchodzi wcześnie i daje dobre plony. Rodzi średniej wielkości owoce, kuliste, nieco spłaszczone, ciemnoczerwone, o kwaskowatosłodkim i wyjątkowo smacznym miąższu. Jest to ciekawa odmiana zarówno dla producentów jak i amatorów. Nadaje się do mechanicznego zbioru. Owocuje w drugiej połowie lipca.

Czereśnia Burlat- Drzewo rośnie bardzo silnie. Jest bardzo wytrzymałe na mróz, a dość odporne na raka bakteryjnego. W okres owocowania wchodzi stosunkowo wcześnie plonując obficie i regularnie. Daje duże szerokosercowate purpurowoczerwone owoce z soczystym słodkim i aromatycznym miąższem. Owocuje końcem czerwca.  

Nazwa botaniczna:

Prunus cerasus i Prunus avium

Kategoria:

Status:

niedostępny

Wysokość:

1,2 m - 1,4 m

Stanowisko:

Słoneczne

Wytrzymałość na mróz:

Duża

Forma:

Roślina z gołym korzeniem

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Sadzenie
Kwitnienie
Dojrzałość zbiorcza