Alstremeria INDIAN SUMMER

65,00 PLN

Odmiana charakteryzuje się, pięknymi wielobarwnymi kwiatami. Kwiaty długo utrzymują się na pędach. Zebrane są w liczne baldachowate kwiatostany, bujnie kwitnąc do pierwszych przymrozków. Lancetowate liście oraz łodygi Indian Summer odznaczają się nadzwyczajnym czekoladobordowym kolorem z zieloną obwódką, dzięki czemu roślina nabiera jeszcze bardziej niebywałego i ciekawego wyglądu.
Alstroemeria Indian Summer wymaga gleb żyznych, próchniczych, przepuszczalnych, umiarkowanie wilgotnych o lekko kwaśnym odczynie. Preferuje stanowiskasłoneczne,  ciepłe osłonięte od wiatru. Posadzona w cieniu słabiej się wybarwia. Bylina nie jest w pełni mrozoodporna, dlatego warto ją przykryć na okres zimowy, ściółkując ją warstwą kory bądź liści.

Alstroemeria idealnie nada się do ogródków przydomowych, posadzona razem z innymi bylinami. Świetnie wygląda na rabatach. Może być także posadzona w donicach.

 

Są to rośliny dość wrażliwe na mróz. Jeśli mają pozostać z nami na dłużej, zimę powinny spędzić w widocznym chłodnym pomieszczeniu.

Nazwa botaniczna:

Alstroemeria 'INDIAN SUMMER'

Kategoria:

Status:

dostępny

Wysokość:

50 cm - 60 cm

Stanowisko:

Słoneczne

Wytrzymałość na mróz:

Mała

Forma:

Roślina w pojemniku

Przykładowe zdjęcie sadzonki:

Zdjęcie wykonane w maju

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Sadzenie
Kwitnienie

INNE PRODUKTY Z KATEGORII: ALSTREMERIA