Alstremeria VALLEY GIRL

65,00 PLN

Efektowna bylina o egzotycznych kwiatach i zwartym, kępiastym pokroju, dorastająca do 50 cm wysokości. Rozrasta się tworząc mięsiste, bulwiaste kłącza, wiosną wytwarza sztywne, zielone łodygi oraz lancetowate liście. Zimą część nadziemna zamiera. Kwiaty pomarańczowo-łososiowe z żółtym środkiem, w środku nakrapiane wyraźnymi, kontrastowymi cętkami. Przypominają kwiaty frezji, ale są od nich większe i bardziej atrakcyjne. Kwiaty skupione są w baldachowate kwiatostany na szczytach łodyg. Kwitnienie rozpoczyna się w czerwcu i trwa wyjątkowo długo, aż do pierwszych przymrozków.

Alstremeria powinna rosnąć na stanowisku słonecznym lub półcienistym, zacisznym, osłoniętym od wiatru. Gleba żyzna, próchniczna, przepuszczalna, wilgotna, o odczynie lekko kwaśnym. Odmiana wytrzymuje spadki temperatur do -15 °C, jednak wciąż cechuje się umiarkowaną mrozoodpornością, dlatego powinna być odpowiednio zabezpieczona na zimę. 

Są to rośliny dość wrażliwe na mróz. Jeśli mają pozostać z nami na dłużej, zimę powinny spędzić w widocznym chłodnym pomieszczniu.

Nazwa botaniczna:

Alstroemeria VALLEY GIRL

Kategoria:

Status:

niedostępny

Wysokość:

25 cm - 35 cm

Stanowisko:

Słoneczne

Wytrzymałość na mróz:

Mała

Forma:

Roślina w pojemniku

Przykładowe zdjęcie sadzonki:

Zdjęcie wykonane w maju

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Sadzenie
Kwitnienie

INNE PRODUKTY Z KATEGORII: ALSTREMERIA